Oczyszczalnie ścieków – Szczecin

Blog

Cover Image

Co musisz wiedzieć o biologicznych oczyszczalniach ścieków?

Oczyszczalnie ścieków to miejsca znane nam wszystkim już od dawna. W końcu tak naprawdę z efektów ich pracy korzysta każdy z nas i to na co dzień. Jednak od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne stają się tak zwane przydomowe oczyszczalnie ścieków. Innymi słowy, każdy z nas może taką oczyszczalnię zainstalować na swojej posesji i w jeszcze większym stopniu wykorzystywać jej potencjał.

Więcej

Cover Image

Jak uzyskać dofinansowanie do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków?

Ekologiczna, przydomowa oczyszczalnia ścieków stanowi idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy podłączenie się do kanalizacji jest niemożliwe. Jest ekonomiczna w eksploatacji, co więcej, na jej budowę można uzyskać spore dofinansowanie. Sprawdź, jak to zrobić i gdzie ubiegać się o dotacje.

Więcej

Cover Image

Jak zredukować fosfor w ściekach?

Fosforany znajdujące się w ściekach pochodzą z kilku źródeł, między innymi z rozkładu związków organicznych z wydalin ludzkich, ze ścieków przemysłowych, nawozów sztucznych, środków piorących czy innych detergentów. Fosfor wpływa negatywnie na środowisko naturalne, dlatego ważna jest jego redukcja.

Więcej

Cover Image

Jaki jest koszt budowy przydomowej oczyszczalni ścieków?

Decyzja o budowie przydomowej oczyszczalni ścieków może być skutkiem wielu czynników. Zazwyczaj decydujemy się na nią, jeżeli nie mamy możliwości do podłączenia się do publicznej sieci kanalizacyjnej. Na rynku funkcjonuje kilka typów przydomowych oczyszczalni ścieków, które różnią się między innymi ceną czy też zastosowaniem ze względu na konkretny typ gleby. Przed rozpoczęciem tej inwestycji, warto poznać koszty towarzyszące budowie przydomowej oczyszczalni.

Więcej

Cover Image

Zasady działania przemysłowych oczyszczalni ścieków

Niektóre branże operujące środkami chemicznymi generują ścieki, które podlegają innym zasadom wywozu niż ścieki komunalne. W takiej sytuacji przedsiębiorcy mogą zlecić ich regularny odbiór lub zdecydować się na wybudowanie przemysłowej oczyszczalni. Sprawdź, na jakich zasadach ona działa.

Więcej

Cover Image

Jak wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków?

Co to jest przydomowa oczyszczalnia ścieków? To zespół urządzeń, które umożliwiają ci neutralizację ścieków wytwarzanych w domu. Zastosowana w nich technologia wykorzystuje bakterie beztlenowe do oczyszczania mechanicznego oraz bakterie tlenowe do oczyszczania tlenowego.

Więcej

Współpraca

logohaba

Kontakt

white
Firma: BIO-TEK

Właściciel: Wojciech Woźniak

Tel. 721 211 241

E-mail: Biuro@bio-tek.pl
Adres: Trąbki 2a, 73-121 Marianowo
Nip: 854 239 51 34
Projekt i wykonanie Multicolor studio reklamy