Fosforany znajdujące się w ściekach pochodzą z kilku źródeł, między innymi z rozkładu związków organicznych z wydalin ludzkich, ze ścieków przemysłowych, nawozów sztucznych, środków piorących czy innych detergentów. Fosfor wpływa negatywnie na środowisko naturalne, dlatego ważna jest jego redukcja.
Decyzja o budowie przydomowej oczyszczalni ścieków może być skutkiem wielu czynników. Zazwyczaj decydujemy się na nią, jeżeli nie mamy możliwości do podłączenia się do publicznej sieci kanalizacyjnej. Na rynku funkcjonuje kilka typów przydomowych oczyszczalni ścieków, które różnią się między innymi ceną czy też zastosowaniem ze względu na konkretny typ gleby. Przed rozpoczęciem tej inwestycji, warto poznać koszty towarzyszące budowie przydomowej oczyszczalni.
Niektóre branże operujące środkami chemicznymi generują ścieki, które podlegają innym zasadom wywozu niż ścieki komunalne. W takiej sytuacji przedsiębiorcy mogą zlecić ich regularny odbiór lub zdecydować się na wybudowanie przemysłowej oczyszczalni. Sprawdź, na jakich zasadach ona działa.
Co to jest przydomowa oczyszczalnia ścieków? To zespół urządzeń, które umożliwiają ci neutralizację ścieków wytwarzanych w domu. Zastosowana w nich technologia wykorzystuje bakterie beztlenowe do oczyszczania mechanicznego oraz bakterie tlenowe do oczyszczania tlenowego.
W sytuacji, gdy nie mamy możliwości podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej, dobrym rozwiązaniem może okazać się przydomowa oczyszczalnia ścieków.
Znajdziesz tu artykuły przedstawiające oferowane przez nas produkty oraz świadczone usługi.